نسخه چاپي

گزارشی از نشست های بررسی پیش نویس سیاست های کلی تأمین اجتماعی

دومین و سومین نشست بررسی پیش نویس سیاست های کلی تامین اجتماعی در کمیسیون علمی فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی مجمع، رئیس کمیسیون علمی فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع تاکید کرد: بندهای سیاست های کلی تأمین اجتماعی در راستای رفع چالش ها قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع، دکتر حسین مظفر در دومین نشست بررسی پیش­نویس سیاست­های کلی تأمین اجتماعی ضمن اعلام پایان مراحل نظرسنجی و تشریح روند سه مرحله­ای «پیش­مطالعات»، «نظرسنجی اولیه»، «نظرسنجی نهایی» و آغاز نشست­های هم­اندیشی بررسی پیش­نویس با حضور نمایندگان تام­الاختیار دستگاه­ها، خواستار مشارکت فعال و مؤثر نهادها و صاحبنظران در این فرایند شد.

شایان ذکر است جلسه مشترک کارگروه و دستگاه­های اصلی متولی رفاه و تأمین اجتماعی به عنوان دومین گردهمایی از سلسله نشست­های بررسی پیش­نویس سیاست­های کلی تأمین اجتماعی است که با پیشنهاد کمیته اجتماعی، بهداشت و سلامت دبیرخانه مجمع و موافقت دکتر حسین مظفر عضو مجمع و رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام در تاریخ 22 آبان 1398 برگزار شد و مشارکت نمایندگان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، سازمان آتش­نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، سازمان بیمه سلامت، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد جهاد توانمندسازی محرومین کشور، مرکز مطالعات سازمان پدافند غیرعامل، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان اداری و استخدامی کشور و مرکز مدیریت حوزه علمیه قم را به همراه داشت.

 

دکتر حسین مظفر همچنین در سومین نشست بررسی پیش نویس سیاست های کلی تامین اجتماعی گفت: در پیش نویس سیاستهای کلی تأمین اجتماعی به عدم مغایرت با بندهای مندرج در سایر سیاستهای کلی توجه شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع، عضو مجمع و رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع گفت: با توجه جامعیت و فراگیری قلمرو رفاه و تأمین اجتماعی، در بررسی پیش­نویس سیاست­های کلی تأمین اجتماعی باید به عدم مغایرت با بندهای مندرج در سایر سیاست­های کلی نظام توجه شود.

به گزارش روابط عمومی مجمع، دکتر حسین مظفر در سومین نشست بررسی پیش­نویس سیاست­های کلی تأمین اجتماعی ضمن اشاره به اصول تدوین سیاست­های کلی و اهمیت در نظر گرفتن ابعاد حمایتی، امدادی و بیمه­ای تأمین اجتماعی، تأکید کرد دعوت از صاحبنظران، مسئولان و نمایندگان دستگاه­های مرتبط با حوزه رفاه و تأمین اجتماعی گامی مهم و مؤثر در جامعیت و جامعه­پذیری سیاست کلی خواهد بود. دکتر مظفر در پاسخ به نکات مطرح شده توسط نمایندگان وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت تأکید کرد، با توجه با جامعیت و فراگیری قلمرو رفاه و تأمین اجتماعی، در بررسی پیش­نویس سیاست­های کلی تأمین اجتماعی باید به عدم مغایرت مفاد آن با بندهای سیاست­های کلی سلامت و سایر سیاست­های کلی نظام نیز توجه شود.  

سومین جلسه مشترک از سلسله نشست­های بررسی پیش­نویس سیاست­های کلی تأمین اجتماعی با حضور دکتر حسین مظفر رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مسئول کمیته تخصصی امور اجتماعی، بهداشت و سلامت دبیرخانه مجمع، کارگروه تدوین سیاست­های کلی تأمین اجتماعی، نمایندگان وزارتخانه­های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آموزش و پرورش، دادگستری و ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از صاحبنظران حوزه رفاه و تأمین اجتماعی از بیمه مرکزی ایران، معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه، جمعیت هلال احمر و ... در تاریخ 26 آبان 1398 برگزار شد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨ - ١٨:٥٧
  • کد خبر :
  • ١٠٨١

خروج