نسخه چاپي

درکمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع صورت گرفت:

پیشنهاد الحاق عبارت رفاه به عنوان اصلی سیاست­های کلی تأمین اجتماعی / تقویت نقش آفرینی دستگاه های امدادی و حمایتی کشور در پیش نویس سیاست های کلی تأمین اجتماعی

دکتر حسین مظفر در جلسه ارائه گزارش کارگروه تدوین سیاست های کلی تأمین اجتماعی بر جمع بندی نهایی پیش نویس سیاست های کلی تأمین اجتماعی و تکمیل گزارش تبیین وضع موجود حوزه رفاه و تأمین اجتماعی تأکید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مجمع،  رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع با اشاره به لزوم تدوین شاخص های رفاه و تأمین اجتماعی، اظهار داشت آثار و پیامدهای اجرای هر بند از سیاست های کلی در جامعه باید مشخص شده و گزارش تطبیقی مرتبط ارائه شود.

 

 

شایان ذکر است، الحاق عبارت «رفاه» به عنوان اصلی سیاست های کلی «تأمین اجتماعی» و تغییر عنوان اصلی به سیاست های کلی رفاه و تأمین اجتماعی از جمله پیشنهادهای بسیاری از دستگاه ها اعم از وزارت رفاه، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سازمان هدفمندسازی یارانه ها و ... بود که با توجه به جامعیت سیاست های کلی تأمین اجتماعی در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی در دستور کار بررسی کارگروه در جلسه دهم آذر ماه 1398 قرار گرفته است.
این در حالی است که دکتر مظفر در اولین نشست مشترک با دستگاه های مرتبط حوزه رفاه و تأمین اجتماعی که با نمایندگان کمیته امداد امام خمینی (ره) در کارگروه تدوین سیاست های کلی تأمین اجتماعی برگزار شد با اشاره به جایگاه مهم فعالیت های حمایتی و امدادی در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی، نقش دستگاه های مرتبط همچون کمیته امداد، سازمان بهزیستی و جمعیت هلال احمر را حائز اهمیت دانست.

 


در این دیدار که سیزدهم آبان ماه 1398 با درخواست کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور استماع نظرات آن نهاد به صورت اختصاصی تشکیل شد، نمایندگان کمیته امداد ضمن تشریح اهداف و قلمرو مأموریت های کمیته امداد در حوزه های امدادی و حمایتی، پیشنهادهایی را جهت بررسی در کارگروه تدوین سیاست ­های کلی تأمین اجتماعی ارائه دادند.
شایان ذکر است در راستای بررسی و بهره گیری از نظرات دستگاه ها در کارگروه مربوطه، کمیته اجتماعی، بهداشت و سلامت دبیرخانه مجمع اقدام به مکاتبه با بیش از 290 شخصیت حقیقی و حقوقی نموده که مرحله جمع بندی نظرات و طرح پیشنهاد در کارگروه مشترک اصلاح پیش نویس با حضور نمایندگان دستگاه ها از طریق جلسات انفرادی و گروهی در حال انجام است.

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • چهارشنبه ٢٠ آذر ١٣٩٨ - ١٨:٥٨
  • کد خبر :
  • ١٠٨٢

خروج