نسخه چاپي

ارزیابی «کفایت الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت» در کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع

کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع به بررسی میزان کفایت الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت پرداخت که نتایج آن در جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع به ریاست جناب آقای دکتر ولایتی، ارائه شد.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، مقام معظم رهبری در تاریخ 22مهرماه 1397 فراخوانی را برای اصلاح و تکمیل سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارائه نمودند. این فراخوان 6 مخاطب دارد و در آن مجمع تشخیص مصلحت نظام ، مجلس شورای اسلامی، دولت، شوراهای عالی امنیت ملی، انقلاب فرهنگی و فضای مجازی، دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه و صاحبنظران و مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت مخاطب قرار گرفته اند.
مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان نخستین مخاطب فراخوان معظم‌ له، چنین موظف شده است: «مجمع تشخیص مصلحت نظام سند پیوست را بعنوان چارچوب بالادستی سیاست‌های کلی مورد ملاحظه قرار دهد و پیشنهادهای تکمیلی برای حصول اطمینان از کفایت آن را در جایگاه یادشده ارائه کند و پس از ابلاغ نسخه نهایی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، سیاست‌های کلی نظام را برای انطباق با الگو بازنگری نماید.»
در همین راستا کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع با بررسی کارشناسی سند الگو و همچنین شناسایی و تعامل با مجموعه‌ها و صاحبنظرانی که در زمینه ارتقاء الگو فعالیت داشته‌اند، به بررسی میزان کفایت الگو بعنوان چارچوب بالادستی سیاست‌های کلی پرداخت که نتایج آن در جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع چهارشنبه 20 آذر 1398 به ریاست جناب آقای دکتر ولایتی، ارائه شد.
در این جلسه که با حضور رییس و معاونین مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار شد، نخست گزارش تهیه شده در کمیسیون دبیرخانه در خصوص ارزیابی کفایت الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت ارائه گردید. در این گزارش 13 نقد و پیشنهاد در خصوص کلیات سند، 3 نقد و پیشنهاد در مورد موضوعات علم و فناوری، 2 نقد و پیشنهاد در مورد موضوعات فرهنگی و 4 نقد و پیشنهاد در مورد موضوعات اجتماعی مطرح شد.
پس از ارائه این گزارش، رییس و معاونان مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، ضمن بیان پاسخ‌هایی در مورد انتقادات، از پیشنهادات مطرح شده در گزارش استقبال نمودند. پس از انجام مباحثات مذکور، جناب آقای دکتر ولایتی، رییس محترم کمیسیون، و جناب آقای دکتر مظفر، دبیر محترم کمیسیون، به جمع بندی مباحث مطرح شده به عنوان مصوبات کمیسیون پرداختند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ٢٤ آذر ١٣٩٨ - ١٦:٣٢
  • کد خبر :
  • ١٠٨٥

خروج