نسخه چاپي

برگزاری نشست شورای مشورتی جوانان فرمانداری تهران با ریاست کمیته خانواده وجوانان

نشست شورای مشورتی جوانان فرمانداری تهران با ریاست کمیته خانواده وجوانان کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی برگزار شد.

 

 به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، در ابتدای این نشست دبیر شورا  به معرفی اجمالی شورای مشورتی جوانان فرمانداری تهران و فعالیت های انجام شده توسط کارگروه های این شورا از جمله کارگروه فرهنگی و اجتماعی پرداخت.در ادامه عضو شورای مشورتی تهران چشم انداز های عمده این مجمع را برشمرده و بر قانونی بودن فعالیت این مجمع ذیل اهداف برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

وی گفت: طی جلساتی که تا کنون با مدیران ارشد استانی و شهرستانی و دیدارهایی که با اعضای شورای شهر تهران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار شده ضمن بیان مطالبات و بازتاب دغدغه های جوانان همواره شاهد دید مثبت مسيولین نسبت به تشکیل چنین مجمعی و گسترش فعالیت های آن بوده ایم.

عضو کارگروه حقوقی شورای مشورتی جوانان تهران گفت: یکی از اهداف و اولویت های اصلی کارگروه حقوقی شورا تمرکز بر قوانین دست و پاگیری است که هم اکنون برخی کسب و کارها با آن روبرو هستند ؛ شناسایی و اصلاح این قوانین کمک شایانی به فضای کسب و کار خواهد کرد.

دبیر کارگروه توسعه و امور زیربنایی شورای جوانان شهرستان تهران نیز به بیان خلاصه ای از دغدغه های این شورا در حوزه آموزش  و توسعه پایدار پرداخت.

دبیر واحد رسانه مجمع مشورتی جوانان تهران ضمن ارايه گزارشی از فعالیت های رسانه ای و بازتاب رویدادهای مجمع جوانان تهران گفت: در دیدارهایی که با اعضای شورای اسلامی شهر تهران و مسئولان استانی همواره از رسانه به عنوان ابزاری مهم یاد شده و جریان سازی رسانه ای در حوزه ی فعالیت های این شورا از اهداف اصلی واحد رسانه است.

در ادامه دبیر کارگروه حقوقی و قضایی گفت: امروزه مسايلی همچون چند همسری در جامعه مطرح شده و بدون بررسی ابعاد مختلف از جمله تعهدات حقوقی به گوش عموم می رسد که نیازمند اطلاع رسانی و آگاه سازی در این حوزه هستیم.

عضو کارگروه فرهنگی و اجتماعی ضمن بیان برخی از دغدغه های جوانان در حوزه مسائل اجتماعی و فرهنگی پیشنهاد آموزش همگانی در زمینه هوش هیجانی را از سوی کارگروه اجتماعی و فرهنگی شورای مشورتی جوانان تهران مطرح کرد که با استقبال رئیس کمیته خانواده و جوانان همراه بود.

دبیر کارگروه علم و فناوری گفت: کشور عزیزمان ایران در زمینه علم و فناوری چند سالی از دنیا عقب است اما با این حال جوانان همواره به دنبال پیشرفت و دستیابی به مرزهای علوم هستند

وی افزود: به جرئت میگویم در زمینه فناوری و IT توان ایستادن در مقابل کشوری همچون آمریکا را با اتکا به جوانان داریم.

دبیر کارگروه معماری در این دیدار صمیمانه گفت: در حال حاضر شان معماران در جامعه و بخش خصوصی آن چنان که باید حفظ نمی شود و معماران زن نیز در این زمینه با مشکلات بیشتری روبرو هستند.

دبیر شورای مشورتی شهرستان تهران ضمن تقدیر از برگزار کنندگان نشست گفت: در راستای اهداف مجمع مشورتی در حال حاضر NGO های مختلفی در کنار شورای مشورتی تهران هستند.

در ادامه رئیس کمیته خانواده و جوانان کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی در این نشست گفت: از شکل گیری این نهاد مشورتی خوشحالیم و قطعا وجود چنین مجموعه ای در راستای انجام وظیفه ای مدنی و اجتماعی است.

خانم دکتر بروجردی افزود: قرار نیست مشکلات کشور به دست این شورا حل شود بلکه شناسایی مشکلات و آگاهی از وضعیت موجود ضروری است.

رئیس کمیته خانواده وجوانان گفت: امکان از بین بردن سازمان موازی برای حاکمیت ها وجود ندارد چرا که روابط در میان افراد شکل می گیرد و چگونگی استفاده از این روابط را فرهنگ عمومی مشخص می کند.

وی خاطرنشان کرد: جایگاه فعلی ایران در جهان با وجود همه فشارها و دشمنی های ظالمانه و رفتارهای منفی بین المللی جایگاه خوبی است و دوستان خوب و دشمنان فهمیده به ایران و ایرانی احترام می گذارند.

رئیس کمیته خانواده وجوانان در خصوص موضوع چندهمسری گفت: شرایط بسیار سختی در دین مبین اسلام برای این موضوع در نظر گرفته شده که در جامعه کنونی فراهم نیست.

رئیس کمیته خانواده وجوانان تصریح کرد: بانوان امروز در جامعه از جایگاه مناسبی برخوردار هستند و عدالت حتی در زمینه تحصیل وجود دارد.

در پروژه ای تحقیقاتی مشخص شد به جز ۳۸ کد رشته که پذیرش برای دختران ندارند؛ در دیگر موارد انتخاب رشته بر اساس طبیعت افراد صورت می گیرد و در نهایت تمایل بانوان به برخی رشته های تحصیلی هماهنگ با طبعشان بیشتر است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • سه شنبه ٢٦ آذر ١٣٩٨ - ١٦:٤٢
  • کد خبر :
  • ١٠٩٠

خروج