نسخه چاپي

برگزاری دهمین جلسه کارگروه نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری

دهمین جلسه کارگروه «نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری» در کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع شد.

 

 

 به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، دهمین جلسه کارگروه «نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری» در روز یکشنبه اول دیماه برگزار شد.

در ادامه جلسات قبل که به بررسی وضعیت اجرای بندهای مندرج در سیاست‌های کلی علم و فناوری پرداخته می‌شد، در این جلسه گزارش تهیه شده توسط دبیرخانه کارگروه در خصوص وضعیت اجرای 3 بند پایانی ذیل ماده چهارم سیاست‌های کلی علم و فناوری به کارگروه ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ماده 4 سیاست‌های کلی علم و فناوری با محوریت تقویت عزم ملی و افزایش درک اجتماعی نسبت به اهمیت توسعه علم و فناوری، دارای 6 بند است.

 

از جمله مباحث مطرح شده در این جلسه پیرامون بند 4-4 سیاست‌ها، راهکارهای ارتقای منزلت و بهبود معیشت اساتید دانشگاه‌ها بود. راهکار اساسی مورد اجماع کارگروه در این زمینه، ارتقاء درآمدهای اساتید از طریق ایجاد درآمدهای غیربودجه‌ای برای دانشگاه‌ها و تقسیم آن میان اساتید به نسبت عملکرد و فعالیت آن‌ها بود. همچنین در مورد اشتغال دانش‌آموختگان استفاده از طرح‌هایی همچون اعطای بخشی از مالیات بر درآمد دانش‌آموختگان هر دانشگاه به آن دانشگاه، جهت انگیزه بخشی به دانشگاه‌ها برای تمهید اشتغال دانش‌آموختگان خود و حرکت به سوی مدل دانشگاه کارآفرین مطرح گردید.

 

 شایان ذکر است کارگروه نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری به عنوان یکی از کارگروه‌های کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع با مشارکت نخبگان و مسؤولین نهادهای مرتبط تشکیل گردیده است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • يکشنبه ٢٢ دی ١٣٩٨ - ١٢:٥٤
  • کد خبر :
  • ١١٢٠

خروج