نسخه چاپي

رئیس کمیسیون علمی فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع خبر داد:

سیاست های کلی رفاه و تأمین اجتماعی در آستانه بررسی کمیسیون مشترک مجمع

دکتر حسین مظفر از اجماع نسبی نظرات کارشناسان و صاحب نظران دستگاه های مختلف روی پیش نویس جدید سیاست های کلی رفاه و تأمین اجتماعی و بررسی قریب الوقوع این سیاست ها در کمیسیون مشترک مجمع خبرداد.

 


به گزارش روابط عمومی مجمع ، رئیس کمیسیون علمی فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع در سی ویکمین جلسه کارگروه تدوین سیاست های کلی رفاه و تأمین اجتماعی در روز شنبه14دی ماه 1398 با محوریت بررسی و تنظیم اسناد پشتیبان پیش نویس سیاست های کلی رفاه و تأمین اجتماعی با اشاره به رشادت های شهید قاسم سلیمانی، بر نکوداشت راه شهیدان و ایثارگران انقلاب اسلامی تأکید کرد.
رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه مجمع ضمن استماع گزارش کارگروه تأمین اجتماعی در کمیته اجتماعی، بهداشت و سلامت اظهار داشت جمع بندی و ارائه اسناد پشتیبان جهت سیاست های کلی نیازمند مطالعات کارشناسی و بهره گیری از کلیه مستندات موجود در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی می باشد که همزمان با ارجاع بررسی سند پیش­نویس به کمیسیون مشترک جمع بندی و تحویل می گردد.
در این جلسه، مولفه های بحران در صندوق های بازنشستگی ایران و جهان، شاخص های فقر نسبی و مطلق، ویژگی های آسیب های اجتماعی، نماگرهای اشتغال و بیکاری و سایر مفاهیم موجود در حوزه رفاه و تأمین اجتماعی از جمله عناوینی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
بنابر گزارش روابط عمومی مجمع با توجه به نظرخواهی های متعدد و اجماع نسبی نظرات کارشناسان و صاحب نظران دستگاه های مختلف روی پیش نویس جدید سیاست های کلی رفاه و تأمین اجتماعی، مشارکت فعال و تسریع در روند بررسی کمیسیون مشترک و تصویب در صحن مجمع به عنوان مهم ترین مطالبه شخصیت های حقیقی و حقوقی مرتبط با این حوزه در سطح کشور است که کمیته اجتماعی، بهداشت و سلامت نیز در راستای همین نظرات، پیگیر فرآیند مذکور است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • دوشنبه ٢٣ دی ١٣٩٨ - ١٥:٥٢
  • کد خبر :
  • ١١٢٣

خروج