نسخه چاپي

دکتر محسن رضایی در همایش ائتلاف نیروهای انقلاب:

شکست در برجام را نباید در کارنامه یک دولت گذاشت شکست برجام شکست یک اندیشه وتفکر غلط دراداره کشور است/حرکت و تغییر در راستای گام دوم انقلاب اسلامی آغاز شده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، به نقل از سایر رسانه ها، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که به عنوان میهمان مدعو در همایش مسئولان استانی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب حاضر شده بود، تشکیل مجلسی انقلابی و جهادی را لازمه شرایط فعلی کشور خواند و گفت: در حال حاضر کشور با دو پدیده داخلی و خارجی مواجه است که باید با آن مبارزه کند؛ یک گروه که تلاش می‌کنند حرکت انقلاب را از ریل اصلی آن خارج کنند و دیگری دشمن خارجی که تلاش می کند انقلاب ما را از پای در آورد.

 

 

شکست برجام نتیجه خوش بینی به غرب بود

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع برجام و مذاکرات پیرامون آن گفت: نباید شکست در برجام را در کارنامه یک دولت ؛ بلکه شکست برجام شکست یک اندیشه وتفکر غلط در اداره کشور دانست .
اگر به توصیه های نه گانه رهبر انقلاب در تصویب واجرای برجام عمل می شد برجام به این سرنوشت دچار نمی شد ولی خوش بینی به غرب چه درتصویب وچه در اجرا انرا به این سرنوشت دچار کرد

وی با اشاره به عدم استفاده آمریکا از اعمال قدرت سخت و نرم علیه ایران در دوره جدید و رفتن به سمت راهبردی جدید برای دشمنی با ایران، گفت: آمریکا فهمیده است که به جای جنگ سخت باید وارد مراحل جدیدی مانند تحریم مالی، حملات سایبری و‌ حمایت از اپوزیسیون داخلی علیه ایران شود.

عضو‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به موضوع FATF و مسائل پیرامون آن اظهار کرد: این موضوع یکی از دوگانه‌هایی است که تلاش می کنند از آن علیه نیروهای انقلاب استفاده کنند؛ متاسفانه عده ای در کشور حاضر شده‌اند به خود و کشورشان زخم بزنند ولی نگذارند که نیروهای انقلابی وارد مجلس شوند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ایران از ۴۱ توصیه FATF ، ۳۹ توصیه را اجرا کرده است ادامه داد: آنها از این ۳۹ توصیه، ۵ مورد قبول کردند، ۱۱ مورد را تا حدی قابل قبول دانستند و درباره الباقی نیز گفته اند که باید آنها را مورد بحث و بررسی قرار دهیم و ‌بارها اعلام کرده اند که ایران در حال پیشرفت است. حال چه اتفاقی افتاده است که دوماه مانده به انتخابات شروع به جار وجنجال می کنند

وی با بیان اینکه برخی در این چهل سال تلاش می کنند که ریل انقلاب را تغییر دهند، اظهار کرد: دشمنان خارجی ما از تاکتیک‌ تحریم، حملات سایبری و حمایت از اپوزیسیون داخلی با سرمایه گذاری گسترده، استفاده می‌کنند؛ همین مساله تشکیل مجلسی کارامدو انقلابی ومردمی برای ریل گذاری درست در مسیر انقلاب را ضروری خواهد کرد.

وی در پایان این بخش از اظهارات خود، با تاکید بر لزوم تشکیل مجلسی انقلابی گفت: برای رسیدن به این مهم باید از خودمحوری پرهیز کرده و با صداقت صحبت کنیم؛ در شرایط فعلی باید همه نیروهای انقلابی وارد صحنه شده و رای مردم را جذب کنند تا مجلسی مردمی و کارامد بر محور انقلاب تشکیل شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با تاکید بر لزوم تغییر و تحول در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل وجود فرصت‌های بی نظیر در مسیر انقلاب و در همزمانی آن با مشکلات کشور، جامعه ما نیازمند یک تغییر است که می توان از آن به عنوان خیرش و جنبش ویا حتی یک نهضت یاد کرد.

وی با بیان اینکه دشمنان ما بعد از چهل سال دشمنی، در حال حاضر منتظر رسیدن به نتیجه دلخواه خود هستند، ادامه داد: فشارها و‌ برخی روش‌های مدیریتی باعث شده جامعه نیز تشنه یک تغییر باشد.

تغییر در مجلس باید اوضاع را به نفع مردم کند

رضایی اضافه کرد: این تغییر در مجلس باید راهبردی و دارای یک نقطه عطف باشد تا اوضاع به نفع ملت تغییر کند؛ اگر نهضت تغییر را ایجاد نکنیم قطعا شاهد ایجاد روندی به نفع دشمن خواهیم بود.


دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در این تغییر اساسی راه و‌روش ما و‌ دشمن با یکدیگر فرق دارد، افزود: کار ما سخت‌تر و حساس‌تر است، چراکه باید هم دستاوردهای انقلاب و گذشته را حفظ کنیم هم‌ یک گام به جلو برداریم،

وی تصریح کرد: ما تغییر را در چهارچوب انقلاب می‌ خواهیم اما آنها می خواهند انقلاب و‌ دستاوردهای آن را تغییر دهند؛ ما در چهارچوب ولایت فقیه میخواهیم در وضعیت کشور تغییر ایجاد کنیم اما آنها به دنبال تشکیل ولایت آمریکایی و ‌تغییر در چهارچوب آن هستند.

رضایی انقلاب مشروطه، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یک نقطه عطف و زمینه تغییر و ابتکار راهبردی دانست و گفت: جریان و جبهه انقلاب، باید راه خود را از سر بگیرد و سابقه این نقاط عطفی مانند دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، تجربه‌های زیادی را بهمراه داشته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت تاکید کردند که این تغییر اغاز شده است . آغاز حرکت و تغییر در راستای گام دوم انقلاب را، تغییر و تحول در قوه قضاییه دانست . نبارزه با فساد سراغاز تغییر است . و ی خاطرنشان کرد: برخی می‌گویند مجلس باید سرآغاز یک‌ حرکت جدید باشد، اما باید بدانند این حرکت مدتی است آغاز شده و اقدامات قوه قضاییه اولین گام این تغییر بزرگ بود و حالا تشکیل یگ مجلس کارامد گام دوم این تغییر است.

رضایی با اشاره به عملکرد مجلس در چهار سال گذشته گفت: با نگاهی به این عملکرد مجلس فعلی مشخص می شود که باید به فکر تشکیل مجلسی باشیم که بتواند گام دوم تغییر را بردارد؛ قطعا در چهار سال آینده نیز تحریم، سیل نقدینگی، کسری بودجه، عدم کنترل بر فضای مجازی، مشکلات محیط زیستی و فرهنگی و حتی تهدیدات منطقه ای را نیز خواهیم داشت که باید برای آن تدبیر کنیم.

وی ادامه داد: کسری بودجه دولت، از هم اکنون آغاز شده و متاسفانه شاهد هستیم که حاشیه نشینی در کشور گسترش یافته و کنترل فضای مجازی نیز از دست مسئولان خارج شده است که چنین مواردی باید در مجلس مدیریت شود.

وی جوانگرایی را شرط لازم به نتیجه رسیدن اهداف گام دوم انقلاب دانست و افزود: مدیریت جهادی و انقلابی، حضور جوان‌ها را طلب می‌کند اما صرفا جوان‌گرایی بدون حضور افراد دارای تجربه قطعا آسیب هایی را خواهد داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بازخوانی گفتمان ولایت فقیه را کلید و لازمه تحقق اهداف انقلاب اسلامی خواند و گفت: جمهوری اسلامی، دفاع مقدس و همه پیشرفت‌ها محصول ولایت فقیه است و بازسازی این مکتب نیز باید از نیروهای انقلاب شروع شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با تأکید بر اهمیت وجود پیوستگی میان رهبری و رده‌های مدیرتی تصریح کرد: این پیوستگی باید میان همه اجزای حکومت از بالاترین نقطه تا پائین ترین نقطه تداوم داشته باشد؛
وی در پایان تقویب عملکرد و مدیریت جهادی در کنار تبعیت از الگوی ولایت فقیه را لازمه برون رفت از شرایط فعلی کشور خواند و خاطرنشان کرد: ما با یک ‌نظام و سامانه در ارتباط هستیم که در راس آن ولی فقیه است و جنس ارتباط و افراد نیز باید نردنی وجهادی باشد، عمل جهادی و انقلابی و با پیوستگی دینی و اخلاقی باشد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • شنبه ٣٠ آذر ١٣٩٨ - ١١:١٠
  • کد خبر :
  • ١٠٩٢

خروج