اقتصاد دولتی به سرانجام نمی‌رسد


کد خبر: 131
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: بخش خصوصی باید به جای گذاشتن پول در بانک، در تولید سرمایه گذاری کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: بخش خصوصی باید به جای گذاشتن پول در بانک، در تولید سرمایه گذاری کند.

به گزارش ، علی آقامحمدی در برنامه تیتر امشب گفت:دولت توان تحول اقتصادی را ندارد،مردم باید وارد عرصه اقتصادی شوند و سرمایه گذاری کنند تا شیوه اقتصاد دولتی تغییر کند.
وی اصل 44 را فرصتی برای ورود مردم به اقتصاد دانست و افزود:دولت باید فضا را برای مردمی شدن اقتصاد فراهم کند.
او ادامه داد:اگر بخش خصوصی احتیاط کند و وارد کار نشود دلار چند هزار تومانی نصیب او می شود به همین دلیل بخش خصوصی باید به جای اینکه به دنبال سود بانکی باشد در تولید فعالیت کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: درحال حاضر بخش خصوصی حتی واحد تولید خود را هم برای دریافت سود بانکی گذاشته است اما وقتی فعالیت اقتصادی صورت نمی گیرد بانک باید چگونه سود دهد؟
اقا محمدی تاکید کرد: این شیوه غلط است و باید تغییر کند.
وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید از دولت مطالبه گر باشد تصریح کرد:بخش خصوصی باید وارد گود شود و هرجا کمبودی بود از دولت برای رفع آن مطالبه کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:در حال حاضر همه فکر میکنند چون در اقتصاد اشتباهاتی رخ داده است پس نباید وارد آن شد در حالیکه باید از محدودیتها فرصت ساخت.
وی با اشاره به اینکه مدیر دولتی انگیزه سرمایه گذاری در فعالیت اقتصادی سودده را ندارد افزود:سرمایه گذار است که باید فرصت سرمایه گذاری را در اختیار بگیرد.
او با اشاره به 3میلیون بیکار در کشور گفت:باید این افراد بر اساس توانایی و سواد دسته بندی شوند ومهارت کسب کنند آن هم برای مشاغلی که هست نه اینکه برای شغلی که وجود ندارد هزینه کسب مهارت هم بدهند.
آقامحمدی با اشاره به اینکه بخش خصوصی باید در سرمایه گذاری ها از اقتصاد دان کمک بگیرد افزود:اقتصاددان باید خدمات به بخش خصوصی بفروشد،باید به او بگوید کجا فضای کار وجود دارد تا با شناخت کامل سرمایه گذاری کند.

وی افق اقتصاد ایران را مثبت و روشن خواند و تصریح کرد:نیروی انسانی تحصیل کرده در کشور دوبرابر شده است و این یک فرصت است نه تهدید.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متولدین دهه 60 و 70 اقتصاد کشور را نجات میدهند.
وی ادامه داد:برای نجات اقتصاد به بسیج دولتی نیاز نداریم به بسیج ملی و مردمی نیاز داریم زیرا دولت فقط می تواند پشتیبانی کند نه بسیج.


گزارش خطا
ارسال نظر