بررسی مسائل فرهنگی دانشگاه ها در دومین جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع


کد خبر: 1794
دومین جلسه کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله محسن اراکی برگزار شد.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این جلسه که عصر روز شنبه 14آبان 1401 با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیر شورای فرهنگ عمومی، معاون دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مدیرکل رسانه ها و مطبوعات خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، وضع موجود و آسیب شناسی مسائل فرهنگی فضاهای آموزشی مورد بررسی قرار گرفت. نگاه ریشه ای به مشکلات، شناخت تفاوت های نسلی و احساس ناامیدی در برخی جوانان و دانشجویان و استفاده از راهکارهای ایجابی و قانونی در دانشگاه ها مورد تاکید قرار گرفت.

در ادامه آیت الله اراکی، رئیس کمیسیون علمی، فرهنگی و اجتماعی، با تسلیت سالروز رحلت حضرت معصومه(س) و قدردانی از اعضای کمیسیون با بیان اینکه در موضوعات فرهنگی و اجتماعی کار کارشناسی لازم است. اطلاعات و گزارش‌ها باید دقیق و منضبط باشند، در خصوص وجوه فرهنگی و اجتماعی حوادث اخیر اظهار نظر نمود.

در این جلسه همچنین، آقایان دکتر حسین مظفر، دکتر سیدکمال خرازی، دکتر سید محمد صدر، دکتر محمدرضا عارف، مهندس سید مصطفی میرسلیم، دکتر صادق واعظ زاده و دکتر محمدحسین صفارهرندی دیدگاه های خود را درباره موضوعات و مسائل فرهنگی و آموزشی دانشگاه ها و مراکز علمی مطرح کردند.


گزارش خطا
ارسال نظر