در کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع تشخیص صورت گرفت:

بررسی مصوبه مجلس در مورد طرح جدید بانکداری مرکزی


کد خبر: 1801
کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع تشخیص مصلحت نظام، به ریاست مهندس محمدرضا باهنر، نایب رئیس این کمیسیون، تشکیل جلسه داد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح شنبه 28آبان1401 اعضای کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی به بحث و بررسی درباره طرح بانک مرکزی (طرح بانکداری مرکزی جمهوری اسلامی)، مصوب مجلس شورای اسلامی پرداختند و مواد مصوبه جدید را با قوانین پولی و بانکی موجود مقایسه کردند.

در ابتدای این جلسه، دکتر دانش جعفری و روسای کمیته های کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی دبیرخانه مجمع، به ارائه توضیحات در خصوص تعریف، جایگاه و اهداف و وظایف بانکهای مرکزی در اقتصاد جهانی و نیز بیان ویژگی های طرح مجلس شورای اسلامی در مورد بانکداری مرکزی پرداختند و به سوابق و قانون های موجود و جدید بانک مرکزی اشاره کردند.

بنا بر این گزارش، اعضای کمیسیون پس از بحث و بررسی ابعاد مختلف طرح بانکداری مرکزی تاکید کردند: نظر تخصصی این کمیسیون، در جلسه هئیت عالی نظارت جهت بررسی تطابق و مغایرت این طرح با سیاستهای کلی ابلاغی، ارائه شود.

در این جلسه، آقایان دکتر داود دانش جعفری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصباحی مقدم، دکتر محمد مخبر، دکتر محمدجواد ایروانی، مهندس محمدرضا باهنر، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری، مهندس غلامرضا آقازاده، مهندس سید مرتضی نبوی و دکتر علی آقامحمدی، نمایندگانی از وزارت اقتصاد و دارائی، مرکز پژوهش های مجلس و سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند.


گزارش خطا
ارسال نظر