جلسه مشترک کمیسیون های اقتصادی و زیربنایی مجمع درباره بودجه 1402


کد خبر: 1846
کمیسیون های «اقتصادی، اداری و بازرگانی» و«زیربنایی و تولیدی» مجمع تشخیص مصلحت نظام طی جلسه مشترکی لایحه بودجه 1402 را بررسی کردند.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، پیش از ظهر شنبه هشتم بهمن 1401 جلسه مشترک کمیسیون های «اقتصادی، اداری و بازرگانی» و«زیربنایی و تولیدی» مجمع به ریاست دکتر محسن رضایی برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، گزارش مرکز پژوهش های مجلس درباره شاخص های لایحه بودجه1402 ارائه شد. در این گزارش به نمای کلی لایحه بودجه، تراز عملیاتی و مالی و سرمایه ای، هزینه ها، رشد منابع عمومی، واگذاری دارایی های سرمایه ای و مالی، مصارف عمومی، نسبت کسری تراز عملیاتی به مصارف عمومی و نقاط قوت و ضعف بودجه سال آینده و نیز سایر مشخصه های این لایحه و پیش بینی های تحقق آن، اشاره شد که اعضای مجمع، سوالات و نقطه نظرات خود را درباره لایحه مطرح کردند.


در ادامه این گزارش مرکز پژوهش های مجلس به منابع و مصارف، سود و زیان، کارایی و عملکرد شرکت های دولتی اشاره شد و مقرر شد در جلسات بعدی، از سازمان برنامه و بودجه، وزارت نفت، امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی، نماینده کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و سایر نهادهای مرتبط با بودجه دعوت شود تا مباحث مشروح تر مطرح و بررسی ها به صورت تخصصی تر دنبال شود.


در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم ، دکتر داود دانش جعفری، حجت اسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری، دکتر محمدجواد ایروانی، حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی، دکتر محمود احمدی نژاد، مهندس محمدرضا باهنر، مهندس غلامرضا آقازاده، مهندس سید مرتضی نبوی و دکتر پرویز داودی، مهندس محمد فروزنده و روسای کمیته های این دو کمیسیون شرکت داشتند.


گزارش خطا
ارسال نظر