در کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع صورت گرفت؛

بررسی تخصصی «طرح بانکداری مرکزی» و انطباق آن با سیاست های کلی نظام


کد خبر: 1863
طرح قانونی«بانکداری مرکزی» با حضور رئیس کل بانک مرکزی در کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع بررسی شد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع پیش از ظهر شنبه 6 اسفندماه 1401 طرح «بانکداری مرکزی» را بررسی کرد.

در این جلسه، اعضای کمیسیون، نظرات تخصصی خود را در خصوص طرح بانکداری مرکزی از جمله مفاهیم «استقلال و اقتدار بانک مرکزی»، «بانکداری اسلامی» و «عدم انسجام بین وظایف، اهداف و احکام بانک مرکزی» بیان کردند.

محسن رضایی، رئیس کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع، ضمن تشکر از طراحان طرح، با اشاره به نواقص متعدد این طرح و ایرادات فراوان شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع به آن گفت: این طرح با واقعیت های اقتصاد کشور انطباق ندارد و نیاز به اصلاحات جدی دارد.

بنا بر این گزارش، با توجه به اینکه این مصوبه پیشتر در هیئت عالی نظارت مجمع مورد بررسی قرار گرفته و برخی از ابهامات و ایرادات 19 گانه هیئت در مجلس شورای اسلامی برطرف شده و برخی موارد مغایرت با سیاست های کلی همچنان باقی مانده است، مقرر شد گزارش کمیسیون اقتصادی درباره این طرح در هیئت عالی نظارت مجمع، ارائه شود.

در این جلسه آقایان دکتر داود دانش جعفری، دکتر محمدجواد ایروانی، مهندس محمدرضا باهنر، مهندس غلامرضا آقازاده، مهندس سید مرتضی نبوی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری، دکتر احمد وحیدی و مهندس محمد فروزنده از اعضای مجمع، رئیس کل بانک مرکزی و نمایندگانی از مرکز پژوهش های مجلس، نظرات خود را درباره طرح بانک مرکزی مطرح کردند.


گزارش خطا
ارسال نظر