بررسی اصلاحات مجلس در خصوص مصوبه «حمایت از گزارشگران فساد» توسط هیئت عالی نظارت مجمع


کد خبر: 5007
بررسی اصلاحات مجلس در خصوص مصوبه «حمایت از گزارشگران فساد» توسط هیئت عالی نظارت مجمع
هیئت عالی نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، صبح چهارشنبه 14تیر1402 به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، مصوبه مجلس شورای اسلامی اصلاح «طرح حمایت از گزارشگران فساد» توسط اعضای هیئت عالی نظارت مجمع بررسی شد.

در این جلسه پس از قرائت موارد مغایرت اعلامی هئیت عالی نظارت مجمع و اصلاحات صورت گرفته توسط مجلس شورای اسلامی، اعضای هیئت رفع مغایرت در (تبصره 1 ماده 1) و (ماده 10) این مصوبه را پذیرفتند.

در موضوع ماده 15 مصوبه طرح حمایت از گزارشگران فساد، آمده است: «در صورتی که گزارشگر، گزارش و اسناد مربوط به آن را تنها در سامانه ثبت و بارگذاری کرده را علنی نکرده باشد به اتهام افترا یا جرم موضوع ماده 698... قابل تعقیب نیست.» که پس از ارائه توضیحات نماینده کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس و تبادل نظر اعضای هیئت نظارت مجمع، باقی ماندن وجود ابهام در ماده 15 این مصوبه به تصویب  هیئت عالی نظارت رسید.

در پایان جلسه، نحوه بررسی مجدد مصوبه «شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها»، توسط دبیر کمیسیون حقوقی و قضایی مجمع ارائه و به بحث گذاشته شد و دکتر محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور، وجود برخی اشکالات در این طرح که موجب اخلال در کار قوه مجریه می شود را یادآور شد و مقرر گردید موارد مورد نظر دولت به صورت مدون ارائه شود و در جلسه بعد مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه آقایان دکتر محمدباقر ذوالقدر، دکتر علی لاریجانی، دکتر پرویز داودی، دکتر سعید جلیلی، دکتر محمدجواد ایروانی، مهندس سید مصطفی میرسلیم، دکتر علی آقامحمدی، دکتر حسین مظفر، مهندس محمدرضا باهنر و حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری حضور داشتند.


گزارش خطا
ارسال نظر