آیت الله آملی لاریجانی در همایش ملی بزرگداشت آیت الله العظمی شیخ محمد کوهستانی (ره) در بهشهر :

عالم واقعی و اثرگذار باید عامل هم باشد


کد خبر: 5196
عالم واقعی و اثرگذار باید عامل هم باشد
آیت الله آملی لاریجانی در دومین روز سفر خود به استان مازندران با حضور در همایش ملی بزرگداشت آیت الله کوهستانی در دانشگاه علم و فناوری بهشهر، به ایراد سخنرانی پرداخت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،آیت الله آملی لاریجانی با قدردانی از مسئولان استان مازندران و انجمن مفاخر در نکوداشت آیت الله کوهستانی، گفت: آیت الله کوهستانی عالم ربانی بود که نام ایشان در جهات مختلف فراتر از استان رفته است.

ایشان افزود: آیت الله کوهستانی همانند ستارگان آسمان برای جامعه آن زمان درخشید و اگرچه اجازه اجتهاد از بزرگترین علمای شیعه و ستارگان جهان تشیع گرفته بود، اما شخصیت مغفول مانده جامعه است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:آنچه در شرح حال آیت الله کوهستانی گفته شده توجه به جهات اخلاقی، تربیتی و زهد ایشان است، اما توجه ویژه ایشان در تربیت علما نشان می‌دهد آیت الله کوهستانی در کنار تقوا به علم آموزی طلاب نیز توجه ویژه‌ای داشته است.

ایشان با بیان اینکه فهم قرآن از طریق تطهیر باطن ممکن است، گفت: اولیای الهی علاوه بر توجه به الفاظ، معانی و تفسیر قرآن، با شهود به معانی قرآن می‌رسند که فهم خاص است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: برای اینکه عالم واقعی در جامعه اثرگذار باشد باید عامل باشد و یکی از بهترین ابزار‌ها برای رسیدن به این توفیق این است که باید با حق تعالی رفیق باشد

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه معرفت نفس پرسود‌ترین معرفت‌ها است، گفت: مقام، جایگاه و ثروت همه انسان‌ها گذرا است و آیت الله کوهستانی با باور عمیق به این اصل، به مسیر بی نهایت آخرت باور داشت.

گزارش تصویری


گزارش خطا
ارسال نظر