در کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی مجمع بررسی شد

لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده هسته ای


کد خبر: 5413
لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده هسته ای
لایحه پیوستن ایران به «کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا» در کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی مجمع به ریاست دریابان علی شمخانی بررسی شد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه صبح چهارشنبه پنجم بهمن۱۴۰۱ کمیسیون یاد شده لایحه اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، درباره پیوستن جمهوری اسلامی ایران به «کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت مصرف شده و ایمنی مدیریت پسماند پرتوزا» بررسی شد.

در این جلسه، پس از استماع گزارش کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی دبیرخانه مجمع در مورد ایرادات شورای نگهبان و نظرات کارشناسی سازمان انرژی اتمی، وزارت امور خارجه و مجلس شورای اسلامی، اعضا وارد بحث شدند و به بررسی تعهدات، تهدیدات، مزایا و فرصت های این کنوانسیون و شرایط ایران در عرصه بین الملل پرداختند.

خاطر نشان می شود که پیوستن به این کنوانسیون در کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی در دوره هشتم مجمع(سال۱۳۹۹)، نیز بررسی شده بود.

در این جلسه آقایان سرلشکر محمد باقری، دکتر سید محمد صدر، دکتر محمدحسین صفارهرندی، دکتر سعید جلیلی، دکتر حسین مظفر، دکتر سید کمال خرازی و دکتر پرویز داودی از اعضای مجمع حجت الاسلام و المسلمین ذوالنوری از مجلس شورای اسلامی و دکتر کمالوندی از سازمان انرژی هسته ای و دکتر نجفی معاون حقوقی وزارت امور خارجه و فتاحی از پژوهشکده شورای نگهبان شرکت داشتند.

 

گزارش خطا
ارسال نظر