آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد:

اهمیت نظارت دیوان محاسبات در شرکتهای دولتی برای کاهش تخلفات


کد خبر: 1664
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اهمیت نظارت کارآمد و موثر دیوان محاسبات کشور بر فعالیت شرکتهای دولتی برای کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع تاکید کرد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله آملی لاریجانی  در دیدار دکتر مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات کشور ضمن قدردانی از تلاش های دیوان برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه، تصریح کرد: دیوان محاسبات با نظارت کارآمد و اثرگذار خود بر شرکتهای دولتی، می تواند موجب کاهش تخلفات و استفاده بهینه از منابع کشور شود.


 رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سهم شرکتهای دولتی در بودجه کل کشور نسبت به مصارف عمومی بودجه عدد قابل توجهی است، اظهار کرد: حسابرسی دقیق و موشکافانه عملکرد شرکتهای دولتی در چارچوب قانون بودجه کل کشور، از جمله وظایف مهمی است که دیوان محاسبات بر عهده دارد.

دکتر مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از روند فعالیتهای دیوان، شعار دیوان محاسبات در دوره جدید مدیریتی را «دیوان فناورانه مردم پایه» عنوان کرد و گفت: دیوان محاسبات در این دوره توفیقات بسیار خوبی برای ارائه به موقع گزارش تفریغ بودجه داشته است و با نظارت های برخط، باعث کاهش تخلفات و پرونده های دیوان نسبت به گذشته شده است.

وی همچنین با ارائه گزارشی از حسابرسی شرکت‌های دولتی، به برخی خلاءهای قانونی در این عرصه اشاره و ابراز امیدواری کرد که دیوان محاسبات با تمهیدات قانونی مناسب، بتواند حسابرسی موثرتر و دقیق‌تری در خصوص شرکت‌های دولتی داشته باشد.


گزارش خطا
ارسال نظر