رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام:

بازسازی نظام قضایی ایران، مرهون مجاهدت های شهید بهشتی است


کد خبر: 1676
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بازسازی نظام قضایی ایران را مرهون تلاش‌ها و مجاهدتهای شهید مظلوم آیت‌الله دکتر بهشتی دانست.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه فوق‌العاده مجمع با تبریک هفته قوه قضاییه به خانواده بزرگ دستگاه قضایی، یاد و خاطره شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و سایر شهدای حادثه تروریستی هفتم تیر را گرامی داشت و تصریح کرد: شهید جلیل‌القدر آیت‌الله دکتر بهشتی تحول بزرگی را طی فرصتی کوتاه در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی پدید آوردند و بازسازی نظام قضایی ایران، مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های آن شهید بزرگوار است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با قدردانی از تلاش‌های رئیس قوه قضاییه در دوران جدید دستگاه قضایی اظهار کرد: از اقدامات خالصانه برادر مکرم جناب حجت‌الاسلام و المسلمین آقای محسنی اژه‌ای که سالیان سال در دستگاه قضایی منشاء خدمات و آثار فراوانی بوده‌اند و امروز بعنوان رئیس خدمتگزار قوه قضاییه فعالیت می‌کنند، قدردانی می‌کنیم و برای همه قضات شریف و کارکنان عزیز دستگاه قضایی آرزوی توفیق و تسدید الهی در طی کردن مسیر اسلام و انقلاب اسلامی داریم.

آیت‌الله آملی لاریجانی، اجرای عدالت را وظیفه‌ای سنگین بر دوش قوه قضاییه دانست و ابراز امیدواری کرد که با تلاش آحاد کارکنان و قضات دستگاه قضایی، رضایتمندی مردم عزیز از این دستگاه روز‌به‌روز بیشتر شود.

پس از سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی پیش‌نویس سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه آغاز شد.

دکتر محمدباقر ذوالقدر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از ورود اعضای مجمع به بحث و تبادل نظر پیرامون مفاد پیش‌نویس، با بیان اینکه اولویت سیاست‌های کلی برنامه هفتم بر پیشرفت اقتصادی استوار است، از برگزاری جلسات متعدد کمیسیون مشترک برای تهیه پیش‌نویس سیاست‌های کلی خبر داد و خاطرنشان کرد: با جمع‌بندی مباحث کمیسیون مشترک، چهار ابرچالش در اقتصاد کشور احصا شد که سیاست‌های کلی با نگاه به این چالش‌ها و رفع آنها تدوین می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، رشد پایین و پرنوسان اقتصادی، تورم شدید، فزاینده و مزمن، بیکاری بالا ، اشتغال پایین و فقر و نابرابری اقتصادی را چهار ابرچالش احصاشده در مسیر پیشرفت اقتصادی کشور اعلام کرد.

اعضای مجمع در جلسه امروز بر اولویت داشتن «پیشرفت اقتصادی عدالت محور» در کنار توجه به تحقق سایر سیاست های کلان در برنامه هفتم توسعه تاکید و با تعیین میانگین رشد اقتصادی 8درصدی در طول سالهای اجرای این برنامه موافقت کردند. خاطر نشان می سازد مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد سیاست های کلی، پیشنهادی است و نهایتاً با تصویب مقام معظم رهبری ابلاغ می شود.

در این جلسه همچنین مقرر شد که جهت تسریع در بررسی و تدوین سیاست‌های کلی برنامه هفتم، جلسات مجمع تشخیص بصورت مستمر و چند روز در هفته برگزار شود.

براساس این گزارش، در جلسه امروز وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون سازمان برنامه و بودجه، قائم‌مقام رئیس کل بانک مرکزی، روسای کمیسیون های اقتصادی و برنامه و بودجه نیز به عنوان نمایندگان دولت و مجلس حضور داشتند.


گزارش خطا
ارسال نظر