پیمان جبلی با آیت الله آملی لاریجانی دیدار کرد؛

اعلام آمادگی رئیس رسانه ملی برای تبیین و انعکاس خبری فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام


کد خبر: 1687
دکتر پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما با حضور در دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت‌الله آملی لاریجانی دیدار کرد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در این دیدار ابتدا رئیس سازمان صداوسیما گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های این سازمان را ارائه کرد و اظهار داشت: با توجه به رسالت رسانه ملی و تأکیدات و انتظارات مقام معظم رهبری سعی نموده‌ایم در دوره جدید رویکرد تحولی در برنامه‌های صداوسیما داشته باشیم.

 دکتر جبلی افزود: صداوسیما وضعیتی منحصربه‌فرد دارد و طبیعتاً باید نیاز دستگاه ها و مخاطبین مختلف را مد نظر داشته باشد.

آیت‌الله آملی لاریجانی در این دیدار ضمن عرض خسته نباشید به آقای جبلی و همکارانشان در سازمان صداوسیما اظهار داشتند: در سازمان صداوسیما کار سخت و دشواری را هم به ‌لحاظ حساسیت و ظرافت و هم به لحاظ  چالش‌های مختلف برعهده دارید. مسؤولیت صداوسیما از جهت تامین نیاز مخاطبین مختلف و رضایتمندی آنان نیز مسؤولیت خطیری است.شایسته است صداوسیما از افکار و انظار جدید برای جذب مخاطبان خصوصاً جوانان و حفظ سرمایه‌های اجتماعی نظام استفاده نماید.

ایشان افزودند: محتوای برنامه‌های صداوسیما خصوصاً در مواردی که به حقوق افراد مربوط می‌شود باید از اتقان بالایی برخوردار باشد. صداوسیما به تعبیر حضرت امام (ره) دانشگاه عمومی است. این سازمان باید با برنامه‌های جدید و جذاب در ترویج و تعمیق معارف دینی بیش‌از گذشته اثرگذار باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفتند: مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله  دستگاه‌های حاکمیتی است که براساس اصول قانون اساسی وظایفی را برعهده دارد.
 متاسفانه مردم کمتر در جریان جایگاه و وسعت فعالیت‌های این نهاد قرار می گیرند. مجمع تشخیص مصلحت نظام بنابر وظایف قانونی و ابلاغیه های مقام معظم رهبری دارای ارکانی از جمله هیئت عالی نظارت و کمیسیون‌های تخصصی می باشد که تا کنون سیاست های کلی  متعددی را تدوین و تصویب کرده است که به تایید مقام معظم رهبری رسیده و ابلاغ شده است.علاوه بر این ، نظارت بر حسن اجرای این سیاست ها  نیز از وظایف هیئت عالی نظارت مجمع می باشد و توقع این است که رویکرد و نگاه صرف خبری صداوسیما در مورد انعکاس فعالیت‌های مجمع به گفتمان‌سازی سیاست‌های کلی در جامعه تغییر یابد.

در این جلسه دکتر محمدباقر ذوالقدر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز نکاتی را در مورد نحوه انعکاس فعالیت‌های مجمع در رسانه ملی بیان کرد.

در پایان این دیدار، دکتر جبلی ضمن تشکر از برگزاری این جلسه اظهار داشت: ما آماده‌ایم با رویکردی جدید برای تبیین و انعکاس خبری فعالیت‌های مجمع تشخیص مصلحت نظام، میز تخصصی این نهاد را در صداوسیما تشکیل دهیم تا بتوانیم فعالیت‌های مجمع، هیئت عالی نظارت و کمیسیون‌های آن را به‌نحو شایسته منعکس نماییم.


گزارش خطا
ارسال نظر