در بیست و ششمین کمیسیون مشترک مجمع تاکید شد؛

توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز و ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور


کد خبر: 1716
اعضای کمیسیون مشترک مجمع تشخیص مصلحت نظام در بیست و ششمین جلسه خود، موارد دیگری از سیاست‌های کلی پیشنهادی برنامه هفتم توسعه در خصوص امنیت انرژی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه کمیسیون مشترک که به ریاست دکتر محمدباقر ذوالقدر و با حضور برخی اعضای مجمع و نمایندگانی از مجلس، قوه قضاییه و سازمان برنامه و بودجه، وزارتخانه های نفت و نیرو و ستاد کل نیروهای مسلح و مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع برگزار شد، اعضای کمیسیون مشترک، بند الحاقی به سیاست‌های کلی برنامه هفتم  درباره امنیت انرژی را بررسی کردند.


اعضای کمیسیون در این جلسه پس از طرح دیدگاه‌ها درباره تغییر نگاه و الگوی مصرف نفت و گاز در کشور و لزوم سرمایه گذاری در پیشران های اقتصادی کشور از جمله تکمیل و توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز مقرر کردند علاوه بر «افزایش حداکثری تولید نفت خام و گاز طبیعی در مخازن و میادین مشترک»، « ضریب بازیافت میادین مستقل با اولویت پالایش و صدور حداکثری فراورده‌های نفتی» در سالهای برنامه هفتم افزایش یابد.

دیگر مصوبه این جلسه به «توسعه زنجیره ارزش نفت و گاز با رساندن ظرفیت پتروپالایشگاهی کشور به ۴میلیون بشکه در روز» اختصاص داشت که مورد تاکید اعضای کمیسیون قرار گرفت.

در این جلسه، آقایان پرویز داودی، سید مرتضی نبوی، حسین مظفر، مجید انصاری، سید مصطفی میرسلیم، سعید جلیلی، غلامرضا آقازاده، داود دانش جعفری و محمدجواد ایروانی از اعضای مجمع و نمایندگان دستگاه‌های مرتبط با مباحث دیدگاه‌های خود را درباره مباحث نفت و گاز و هدفگذاری تولید فراورده های این صنعت و گسترش احداث واحدهای پایین دستی محصولات پتروشیمی در برنامه هفتم توسعه بیان کردند و ادامه بحث و بررسی درباره سایر سیاست‌های کلی برنامه هفتم به جلسه بعد کمیسیون مشترک موکول شد.


گزارش خطا
ارسال نظر