در جلسه فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام صورت گرفت؛

تصمیم برای افزایش تولید انرژی های تجدید پذیر و نوین در برنامه هفتم توسعه


کد خبر: 1729
مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه امروزصبح(شنبه ۲۲مردادماه۱۴۰۱) که به ریاست آیت‌الله آملی لاریجانی و با حضور روسای قوای مقننه و قضاییه، دبیر و اعضای مجمع برگزار شد، به بحث و بررسی درباره سیاست‌های کلی برنامه هفتم توسعه پرداخت.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، این جلسه به بحث و بررسی در خصوص بندهای مربوط به تولید انرژی های تجدید پذیر و همچنین نقش صندوق توسعه ملی در برنامه هفتم گذشت.


اعضای مجمع در بند الحاقی مربوط به تولید انرژی های تجدید پذیر و نوین پیشنهادی به کمیسیون مشترک، «رفع موانع و ایجاد ساز و کار مناسب به منظور افزایش تولید انرژی های تجدید پذیر و نوین به میزان۱۲ هزار مگاوات در طول سال‌های برنامه با مشارکت بخش خصوصی و عمومی» را از تصویب گذراندند.

در این جلسه که با حضور معاونان وزارت نفت و وزارت نیرو، رئیس سازمان برنامه و بودجه، روسای کمیسیون های برنامه و بودجه و اقتصاد و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و معاون صندوق توسعه ملی برگزار شد، همچنین، موضوع و نقش صندوق توسعه ملی در برنامه هفتم به بحث گذاشته شدکه مواردی از آن به تصویب اعضاء مجمع رسید. در این مصوبه آمده است: «در تحقق سیاست تغییر نگاه به نفت و گاز و درآمدهای حاصل از آن از منبع تامین بودجه عمومی به "منابع و سرمایه‌های زاینده اقتصادی" اساسنامه صندوق توسعه ملی با اعمال اصلاحات زیر تنفیذ می شود: واریز سالانه ۴۲درصد از عوائد حاصل از صادرات نقدی و تهاتری نفت خام، میعانات گاز و خالص صادرات گاز به صندوق توسعه ملی و افزایش ۲واحد درصد سالیانه آن.» همچنین در این جلسه «افزایش و تقویت منابع صندوق توسعه ملی از طریق سرمایه‌گذاری در داخل و خارج کشور» تصویب شد و ادامه بررسی این بند به جلسه آتی مجمع موکول شد.


گزارش خطا
ارسال نظر