برگزاری اولین جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص در دوره نهم


کد خبر: 1774
جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره نهم با حضور اعضاء برگزار و حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب شد.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح شنبه ۲۳مهرماه۱۴۰۱ اولین جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره نهم برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، هیئت رئیسه این کمیسیون در دوره نهم با رای اعضا انتخاب شد و حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان رئیس کمیسیون و دکتر علی اکبر احمدیان به عنوان نایب رئیس کمیسیون زیربنایی و تولیدی انتخاب شدند.

در ادامه، دکتر محمدباقر ذوالقدر، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تبریک میلاد فرخنده پیامبر الاعظم(ص) و حضرت امام صادق(ع) گفت: در این دوره، همه کمیسیون های مجمع، در امر نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام به عنوان یک وظیفه، فعالانه شرکت خواهند داشت و همچنین تنقیح و بازنگری در سیاست های کلی نیز مشارکت بیشتر کمیسیون های تخصصی را طلب می کند و کمیسیون زیربنایی و تولیدی در این دوره باید بر روی ۱۰عنوان از سیاست های کلی ابلاغی، فرایند تنقیح و بازنگری را پیگیری کند.

وی افزود: انتظار می رود کمیسیون های اصلی مجمع مسائل کشور و چالش های اصلی نظام را رصد کنند و مسائلی که از طرق عادی قابل حل نیست را جهت ارائه در صحن احصاء کنند و به عنوان معضل و ارائه مشورت به محضر مقام معظم رهبری پیشنهاد شود و در صورت موافقت معظم له، نظر مشورتی مجمع در جهت رفع معضل به مقام معظم انقلاب ارائه شود.

در بخش دیگری از این جلسه، روسای کمیته‌های «کشاورزی، محیط زیست و آب»، «عمران و حمل و نقل»، «صنعت و معدن»، «توسعه و آمایش سرزمین» و «انرژی»کمیسیون زیربنایی و تولیدی در دبیرخانه مجمع معارفه شدند و از تلاش های مهندس سعیدی کیا در هماهنگی و فعال‌سازی کمیته های دبیرخانه قدردانی شد.

در این جلسه، آقایان دکتر محسن رضایی، دکتر محمدباقر ذوالقدر، دریابان علی شمخانی، دکتر سعید جلیلی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم، مهندس محمد رضا باهنر، دکتر علی اکبر احمدیان، دکتر محمد فروزنده، حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی و مهندس سید مصطفی میرسلیم و دکتر علی آقامحمدی و همچنین دبیران کمیته های کمیسیون شرکت داشتند و دیدگاه های خود را در خصوص فعالتر شدن کمیسیون زیربنایی و تولیدی در جهت عمل به رهنمون ها و انتظارات مقام معظم رهبری در دیدار اخیر ارائه کردند.


گزارش خطا
ارسال نظر