در جلسه ای به ریاست آیت الله آملی لاریجانی صورت گرفت:

بررسی مصوبات مجلس در مورد طرح «بانک مرکزی» و طرح « شفافیت قوای سه گانه» در هیئت عالی نظارت مجمع


کد خبر: 1804
هیئت عالی نظارت، به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد و دو مصوبه مجلس شورای اسلامی را از نظر مغایرت و انطباق با سیاست های کلی بررسی کرد.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر سه شنبه اول آذرماه1401 اعضای هیئت عالی نظارت مجمع به بحث و بررسی درباره «مصوبه شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها» و طرح «بانک مرکزی» (بانکداری مرکزی جمهوری اسلامی)، مصوب مجلس شورای اسلامی پرداختند و مواد مصوبه جدید را از نظر مغایرت و انطباق با سیاست های کلی نظام بررسی کرد.

در چهارمین جلسه هیئت عالی نظارت برای بررسی«مصوبه شفافیت قوای سه گانه و دستگاه های اجرایی و سایر نهادها» دکتر محسن پیرهادی، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، توضیحاتی در خصوص اهداف مجلس از تصویب این طرح و اصلاحات صورت گرفته در آن به حاضران ارائه کرد.

در ادامه اعضای هیئت، دیدگاه های خود را درباره نقص ها و مغایرت ها و عدم انطباق مصوبه شفافیت با سیاست های کلی نظام بیان کردند و به «عدم تامین نظر هیئت عالی نظارت» رای دادند.

دستور دوم هیئت عالی نظارت، بررسی مصوبه طرح «بانک مرکزی» (طرح بانکداری مرکزی جمهوری اسلامی) بود. در این بررسی که با حضور رئیس کل بانک مرکزی و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی صورت گرفت، دکتر دانش جعفری گزارشی از بررسی این طرح در کمیسیون اقتصادی، اداری و بازرگانی مجمع ارائه کرد.

در ادامه دکتر علی صالح آبادی، توضیحاتی در مورد تاریخچه، اهداف و ضرورت های تدوین و تصویب طرح جدید «بانکداری مرکزی جمهوری اسلامی» و تفاوت های طرح جدید با ساختار فعلی بانک مرکزی ارائه داد و دکتر محمدرضا پورابراهیمی، رویکرد و نظر مجلس در مورد مصوبه طرح «بانک مرکزی» را شرح داد.

تعدادی از اعضای هیئت عالی نظارت مجمع به اظهار نظر درباره مصوبه «طرح بانک مرکزی» پرداختند و ادامه مذاکرات به جلسه بعد موکول شد.


گزارش خطا
ارسال نظر