در جلسه ای به ریاست آیت الله آملی لاریجانی صورت گرفت؛

بررسی ماده پنج آئین نامه نظارت در هیئت عالی نظارت مجمع


کد خبر: 1823
هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد و یکی از مواد «آئین نامه نظارت» که از سوی صحن مجمع برای بررسی بیشتر به هیئت عالی ارجاع داده شده بود را مجدداً بررسی کرد.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، عصر روز چهارشنبه 30آذرماه به اصلاح ماده پنج آئین نامه جدید نظارت پرداختند. در این ماده به تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی و مصوبات قاعده گذار شوراهای عالی با سیاست های کلی نظام در هیئت نظارت مجمع پرداخته شده است.

بر اساس این ماده، «مصوبات مجلس شورای اسلامی، مصوبات قاعده گذار شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی و شوراهای عالی زیر مجموعه قوه مجریه، مانند شورای اقتصاد و شورای عالی اداری و نیز تصویب نامه ها و آئین نامه های مصوب دولت و سایر مراجع ذیصلاح در هیچ موردی نباید مغایرتی با سیاست های کلی نظام داشته باشد. تشخیص این امر، بر عهده هیئت عالی نظارت بر سیاست های کلی نظام و با رعایت مفاد این مقررات خواهد بود.

دستگاه های ذیربط موظف اند موارد فوق را جهت بررسی عدم مغایرت با سیاست های کلی به هیئت عالی ارسال و هیئت عالی نظارت، ترتیبات انجام این امر را تدوین و می تواند از ظرفیت دستگاه های نظارتی استفاده نماید. این امر نافی اختیارات و صلاحیت نظارتی هیئت عالی نظارت نخواهد بود.»

خاطر نشان می شود، هیئت عالی نظارت مجمع، روز شنبه 3دیماه، جلسه فوق العاده خواهد داشت و طبق دستور به ادامه بررسی طرح«بانک مرکزی» و همچنین مصوبه مجلس درباره«اصلاح قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری» و لایحه دو فوریتی «اصلاح ماده 10 قانون ساماندهی صعنت خودرو» خواهد پرداخت.


گزارش خطا
ارسال نظر