در کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع صورت گرفت؛

دومین جلسه بررسی پیش نویس سیاست های کلی «توسعه دریا محور»


کد خبر: 1842
در جلسه کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع تشخیص مصحلت نظام، بررسی پیش نویس سیاست های کلی «توسعه دریامحور» ادامه یافت.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، کمیسیون زیربنایی و تولیدی مجمع صبح شنبه اول بهمن ماه 1401 به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر غلامرضا مصباحی مقدم با حضور اعضا این کمیسیون تشکیل جلسه داد.

در ابتدای این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین مصباحی مقدم با تبریک ماه بهمن و ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و نیز حلول ماه رجب، درخواست نمود که خداوند توفیق درک عبادات و فیوضات ماه های مبارک رجب، شعبان و رمضان الکریم را به همگان اعطا کند. وی همچنین با اشاره به برگزاری همایش «توسعه سواحل مکران» که قرار است اسفندماه 1401 در جاسک برگزار شود، از اعضای کمیسیون دعوت کرد که در آن مشارکت و حضور فعال پیدا کنند.

در ادامه جلسه که با حضور نمایندگانی از ریاست جمهوری، شورای توسعه مکران، سازمان بنادر و دریانوردی و دبیرخانه شورای عالی صنایع دریایی برگزار شد، پیشنهادهایی برای جهت گیری کلی سیاست های توسعه دریامحور از سوی اعضا مطرح شد که دربرگیرنده «رویکرد توسعه بحری-بری کشور»، «تغییر نگرش فرهنگی و ترویج رسانه ای زیست مردم در حاشیه دریا»، «استفاده از تجربیات سایر کشورها» و «رفع مشکل آب کشور با استفاده از منابع دریایی» و «تفکیک نسخه پیشرفت سواحل جنوب و شمال کشور» بود.

در این جلسه پس از بحث اعضا درباره مصوبه جلسه 17دی1401این کمیسیون، بر جمع آوری، پایش و مطالعه آمار ظرفیت های اقتصادی فعلی و تعیین هدف برای سهم اقتصاد دریامحور از تولید ناخالص کشور در کمیته های تخصصی دبیرخانه مجمع تاکید شد.

در این جلسه، دکتر محمدباقر ذوالقدر، مهندس سید مصطفی میرسلیم، مهندس محمدرضا باهنر، حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری و حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراق، دکتر علی اکبر احمدیان، دکتر سعید جلیلی و مهندس فروزنده از اعضای مجمع و همچنین مهندس سعیدی کیا و جمعی از روسای کمیته های کمیسیون زیربنایی و تولیدی دبیرخانه حاضر بودند و نظرات خود را درباره مباحث مطرح شده، ارائه کردند و مقرر شد در جلسه آینده سایر بندهای این پیش نویس نهایی شود.


گزارش خطا
ارسال نظر