در جلسه فوق العاده هیئت عالی نظارت مجمع صورت گرفت؛

بررسی اصلاحیه های مجلس برای مغایرتهای بودجه با سیاست های کلی


کد خبر: 1882
هیئت عالی نظارت مجمع، ظهر چهارشنبه۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ در جلسه ای فوق العاده به ریاست آیت الله آملی لاریجانی، اصلاح مغایرت های بودجه ۱۴۰۲ با سیاست های کلی نظام توسط مجلس را بررسی کرد.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در ابتدای این جلسه آیت الله آملی لاریجانی با ابراز تاسف از طرح برخی موضوعات نادرست درباره هیئت عالی نظارت در مجلس، گفت: متاسفانه در مجلس، مطالب نادرستی درباره هیئت عالی نظارت مجمع طرح شده است و در این اظهار نظرها، تلقی های اشتباهی در بیان برخی نمایندگان مجلس مشاهده می شود. البته ریاست مجلس نکات خوبی را به نمایندگان متذکر شدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در هیئت نظارت، مصوبات مجلس از حیث تطبیق و عدم مغایرت با سیاست های کلی بررسی می شود.

وی تاکید کرد: مصوبات هیئت عالی، پس از بررسی و تبادل نظرهای مبسوط و مستدل اعضای هیئت نظارت که از میان اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام می باشند و با رای گیری مشخص می شود. مصوبات هیئت به صورت رسمی از طریق شورای نگهبان به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

در این جلسه فوق العاده، پس از بررسی اصلاحات مجلس شورای اسلامی در مورد مغایرت های اعلامی هیئت عالی نظارت مجمع برای بودجه۱۴۰۲، در تبصره های ۱، ۲، ۴و الحاقات آنها، پذیرفته شد ایرادات رفع شده است.

همچنین در این بررسی ها، مواردی که مجلس، مصوبات خود را اصلاح ننموده و مغایرت های آن با سیاست های کلی رفع نشده، با تبادل نظرات و آرای اعضای هیئت نظارت احصاء شد. برخی از این مصوبات اصراری در قالب اختلاف مجلس و شورای نگهبان از حیث مصلحت در صحن مجمع، مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

در این جلسه علاوه بر اعضای هیئت عالی نظارت مجمع، رئیس سازمان برنامه و بودجه، نمایندگانی از بانک مرکزی و ستادکل نیروهای مسلح و دبیران کمیسیون های نظارت، اقتصادی و حقوقی دبیرخانه مجمع حضور داشتند.

بررسی سایر اصلاحات بودجه ۱۴۰۲ به جلسه فوق العاده آتی هیئت عالی نظارت موکول شد.


گزارش خطا
ارسال نظر