دکتر محمدباقر قالیباف در نخستین نشست مشترک شورای هماهنگی مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت

مجمع تشخیص مصلحت نظام مشاور امین مقام معظم رهبری برای تنظیم سیاست های کلان است


کد خبر: 1909
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در همه حوزه ها باید تحول داشته باشیم و برای این تحول نیازمند هماهنگی و همدلی هستیم، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در مجلس با مجمع تعامل کنیم چرا که مجمع تشخیص مصلحت نظام مشاور امین مقام معظم رهبری برای تنظیم سیاست های کلان است.


به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص ،  دکترمحمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه، 11 اردیبهشت ماه در نشست مشترک شورای هماهنگی مجلس شورای اسلامی با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید فطر بر هماهنگی، همدلی و هم افزایی میان قوا، مراکز تصمیم گیری و سیاستگذاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی، گفت: قصد داریم به این سمت برویم که هماهنگی های خوبی میان مجلس و مجمع، به صورت کاملا ساختارمند و جلساتی مداوم داشته باشیم و ضرورت این تعامل در جریان بررسی لایحه بودجه و به ویژه در جریان تدوین برنامه هفتم بیش از پیش دیده می شود.

رئیس قوه مقننه همچنین با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره تحول که از سال 99 به بعد مطرح شده است، عنوان کرد: ما باید نقش خود را در اجرای فرمایشات رهبر معظم انقلاب مشخص کنیم و در این راستا در آغاز دوره ششم مجمع از باب وظیفه خود، بحث مفصلی را در رابطه با رویکردها و نقش مجمع در تحول، بیان کرده ام.

وی با اشاره به برخی سیاستگذاری ها که توسط بخش های مختلف انجام می شود گفت: این اتفاق درحالی است که مشخص نیست این سیاست ها تا چه اندازه بر اساس سیاست های کلان کشور است و سوال مهم در این باره این است که آیا قرار است این روند ادامه یابد و تحول نداشته باشیم؟ به نظر می رسد قطعا باید تحولی صورت دهیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه در همه حوزه ها باید تحول داشته باشیم و برای این تحول نیازمند هماهنگی و همدلی هستیم، خاطرنشان کرد: ضرورت دارد در مجلس با مجمع تعامل کنیم چرا که مجمع تشخیص مصلحت نظام مشاور امین مقام معظم رهبری برای تنظیم سیاست های کلان است و مأموریت دارند بر اساس قانون اساسی نظارت کنند، البته در این حوزه همان طور که اشاره کردم نیازمند تحول هستیم.


گزارش خطا
ارسال نظر