برگزاری اولین جلسه کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی مجمع تشخیص در دوره نهم


کد خبر: 5414
برگزاری اولین جلسه کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی مجمع تشخیص در دوره نهم
اولین جلسه کمیسیون سیاسی، دفاعی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره نهم با حضور اعضای این کمیسیون برگزار و امیر دریابان علی شمخانی به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب شد.

به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، اولین جلسه کمیسیون سیاسی، امنیتی و امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام در دوره نهم، با حضور اعضای کمیسیون برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز که در آن شرکت کرده بود ضمن تبریک به اعضای جدید کمیسیون با اشاره به اهمیت جایگاه و ماموریت های کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی مجمع گفت: هر چند که بحمداله؛ با لطف خدا، ایثار شهدا و رزمندگان و تلاش موثر دستگاه های مسئول امنیت، کشور ما از امنیت قابل قبولی برخوردار است، حفظ و ارتقاء امنیت و سایر موضوعاتی که در دستور کار این کمیسیون است (سیاست داخلی و سیاست خارجی) و امور دفاعی از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با توجه به وظیفه تنقیح و بازنگری سیاست های کلی در این زمینه ها، حضور بیشتر و فعالیت جدی اعضای محترم و کمیته های این کمیسیون را طلب می کند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر ضرورت اشراف اعضای مجمع بر مسائل و چالش های کشور گفت: درک درست و دقیق از مشکلات و چالش های کشور در حوزه سیاست، امنیت و دفاع و ارائه طریق برای حل آنها، از جمله وظایف و مسئولیت های کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی است و همچنین در بحث نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام، هیئت عالی نظارت از کمیسیون ها کمک خواهد گرفت و لذا این کمیسیون در موضوع نظارت بر اجرای سیاست های کلی نیز باید فعال شود.
 
در ادامه جلسه، هیئت رئیسه این کمیسیون در دوره نهم با رای اعضا انتخاب شدند و امیر دریابان علی شمخانی به عنوان رئیس کمیسیون و سرلشکر پاسدار محمد باقری به عنوان نایب رئیس کمیسیون سیاسی، امنیتی و امنیتی انتخاب شدند.

در بخش دیگری از این جلسه لایحه «انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک»، اختلافی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، پس از ارائه گزارش دبیر کمیسیون سیاسی، امنیتی و دفاعی، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت به اتفاق آرا نظر مجلس شورای اسلامی به مصلحت شناخته شد.

در این جلسه که آقایان دکتر سید کمال خرازی، امیر دریابان علی شمخانی، سید دکتر محمد صدر، سید مصطفی میرسلیم، دکتر محمدحسین صفارهرندی، دکتر حسین مظفر، دکتر سعید جلیلی، دکتر احمد وحیدی، دکتر پرویز داودی، دکتر علی اکبر احمدیان، دکتر علی آقامحمدی شرکت داشتند، نظرات و دیدگاه های خود را درباره وضعیت داخلی و اوضاع منطقه و جهان و راهکارهای مدیریت چالش ها ابراز کردند.

گزارش خطا
ارسال نظر