تصویب ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام


کد خبر: 5447
تصویب ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام
مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی موارد اصراری بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور، ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت را به مصلحت دانست.به گزارش مرکز رسانه و روابط عمومی مجمع ،آیت الله آملی لاریجانی در مراسم نکوداشت شهدای خدمت که پیش از جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام و با حضور مسولان عالی رتبه نظام در قوای سه گانه و مقامات کشوری و لشگری برگزار شد، با تسلیت و تعذیت ارتحال رئیس جمهور فقید، مرحوم حجت الاسلام والمسلمین آقای رئیسی، امام جمعه محترم تبریز، مرحوم حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم و همه همراهان ایشان، ارتحال آنان را مظلومانه، شهادت گونه و عزتمندانه توصیف کرد وگفت: از خداوند متعال می خواهیم این بزرگواران را در جوار رحمت واسعه خویش مسکن دهد و چهره های آنها را شاداب در محضر خود قرار دهد که قران کریم می فرماید «وُجُوهٌ یَومَئِذٍ ناضِرَةٌ اِلى‌ رَبِّها ناظِرَةٌ». وجوهی که در محضر حق تعالی چهره های بشاش هستند، به لقا پروردگار می رسند و نظر به وجه الله می کنند. کسانی که در راه خدمت قدم گذاشتند و در این راه تلاش و قلوب مردم را به سوی خود جلب و تحصیل رضایت الهی کردند.متن کامل سخنرانی


پس از پایان این مراسم، مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله آملی لاریجانی و باحضور رئیس قوه قضائیه، مدیر قوه مجریه و اکثریت اعضا، وزرای دادگستری، امور اقتصاد و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، روسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی، همچنین روسای کمیسیون‌های ذی ربط مجلس شورای اسلامی تشکیل جلسه داد و بررسی موارد اصراری بخش دوم بودجه سال ۱۴۰۳در خصوص پرداخت فوق العاده خاص به کادر بهداشت و درمان را در دستورکار قرار داد و به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی در خصوص ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت رای موافق داد.

بنا براین گزارش به وزارت بهداشت اجازه داده شد تا به منظور ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (بدون درج در احکام کارگزینی) تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از سر جمع اعتبارات (هزینه ای و اختصاصی ) اقدام نماید.

در ادامه جلسه، اعضای مجمع به بررسی تبصره ۲ ماده ۲ طرح شفافیت قوای سه گانه، دستگاه های اجرایی و سایر نهادها پرداختند و مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی را با اصلاحاتی تصویب کردند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به بررسی بند پ ماده ۸ لایحه برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان پرداخت. در این بند، زمان تأسیس «شرکت مدیریت دارایی های شبکه بانکی» ذیل صندوق ضمانت سپرده ها و با سرمایه آن صندوق با هدف مولد سازی ، حداکثر ظرف شش ماه است.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت پس از استماع گزارش کمیسیون اقتصادی مجمع و توضیحات مسولین ذی ربط در دولت و مجلس و بانک مرکزی، به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت مصوبه مجلس شورای اسلامی را با حذف شمولیت بانک های سالم متقاضی، به تصویب رساندند.

گزارش تصویری


گزارش خطا
ارسال نظر